Алехандро Гарначо се извинява, че е харесал туитове, критикуващи решението за смяна на Ерик тен Хаг

Carl Anka

Ерик тен Хаг казва Алехандро Гарначо се извини, след като хареса публикации в социалните медии, критикуващи Манчестър Юнайтед решението на мениджъра да го замени в равенството в Борнемут миналия уикенд.

Аржентинското крило беше отстранен на полувремето при резултат 2-2 Висша лига равенство в събота вечерта и малко след края на играта хареса редица туитове, поставящи под въпрос решението.

Той бързо не хареса публикациите, като Юнайтед по-късно потвърди, че въпросът е бил решен вътрешно.

Ten Hag разкри, че 19-годишният младеж се е извинил за действията си, докато се опитва да начертае черта под епизода.

„Алехандро е млад играч и трябва да научи много“, каза той по време на пресконференцията си преди ФА Къп полуфинал срещу Ковънтри Сити в неделя.

„Той се извини за това и след това продължаваме напред.“

Гарначо има 42 мача във всички състезания за Юнайтед в пробивния сезон, отбелязвайки девет гола.

Гарначо се радва на впечатляващ сезон за Юнайтед (Пол Елис/AFP чрез Getty Images)

Юнайтед са без победа в четири мача, като последната им победа дойде при четвъртфиналната победа на ФА Къп Ливърпул през март.

Тен Хаг казва, че разбира очакванията да се представя по-последователно и призова своята страна да се възползва от „голямата възможност“ да достигне още един финал на Уембли, след като завърши на второ място преди година.

„Да, разбира се, че искаме да спечелим всеки мач, така че когато не спечелим, сме разочаровани“, каза той.

„Разочаровани сме, но също така знаем, че можем да победим най-добрите отбори. Направихме два равенства срещу Ливърпул, победихме ги във ФА Къп, играхме много добре срещу Челси.

„Когато играем на нашите нива, можем да постигнем наистина високи върхове. Миналият сезон беше миналия сезон. Искаме да постигаме успехи всеки сезон, искаме да печелим трофеи, имаме голяма възможност. Ние сме на полуфинал, но това е огромно предизвикателство.”