Брентфорд 1 Ман Юнайтед 1: Бяха ли Юнайтед малко боклук? Ще се забави ли хайп влакът на Mainoo?

Carl Anka

Манчестър Юнайтед изиграха драматично равенство 1-1 с Брентфорд събота вечер.

Юнайтед се бореше през първото полувреме на мача в западен Лондон. Те трудно се справиха с Брентфорд и допуснаха невероятните 14 удара, но влязоха в съблекалнята при равни условия.

Второто полувреме не беше много по-добро от страната на Ерик тен Хаг. Иван Тони имаше удар, изключен поради засада. Въпреки доминацията на Брентфорд обаче, Мейсън Маунт удари от нищото за Юнайтед, за да им даде преднина дълбоко в добавеното време.

Но предимството продължи много малко време. Тони дръпна топката назад за Кристофър Айер — и норвежкият защитник вкара топката, за да гарантира, че точките са споделени.

Тук Карл Анка разбива представянето на Юнайтед срещу Брентфорд.

Бяха ли Юнайтед малко боклук?

Юнайтед допусна повече удари като гост на Брентфорд (31 удара, 17 в целта), отколкото като гост на Манчестър Сити през март (27 удара, осем в целта).

Андре Онана каза преди началото: „Имаме нещо за тях“. Това нещо се оказа бледо и плоско изпълнение. Дървената конструкция около вратата на Онана би била един от най-добрите защитници на Юнайтед.

Ten Hag избра същите стартови XI като този, който победи Ливърпул в трилър 4-3, но имаше малко от контрапресата, която направи Юнайтед толкова впечатляващ в първите 35 минути на този мач. Вместо това имаше повторение на големите пространства в средата на терена Коби Майноо опитваше всичко възможно да покрие пространството.

Отказът от нискокачествени снимки е по-скоро характеристика на United 2023-24, отколкото грешка, но това беше уморителен часовник. На Юнайтед им липсваше техническото качество, за да отворят упоритите задни тройки на Брентфорд, и им липсваше физическото желание и амбиция да се състезават правилно в средата на терена.

(Клайв Роуз/Гети изображения)

„Извън равновесие и извън целта“, каза коментаторът Бил Лесли на Sky Sports, обсъждайки усилие на далечни разстояния от Мактоминей. Малко изречение, което измина дълъг път, за да капсулира едно сурово представяне на екипа.

И тогава се случи. Резервата Маунт отстрани най-добрия шанс на Юнайтед в 96-ата минута. Възторг със здравословна доза недоверие беше описанието на реакцията на Ten Hag и Steve McClaren. Изглеждаше, че Юнайтед е постигнал победа с разбиване и грабване.

Тогава се случи. Аджер се навърза с отдръпнато центриране от Иван Тони, за да изравни. Точките бяха споделени, както и управленските разочарования. Победи другаде за Тотнъм и Астън Вила означава, че Юнайтед остават външни претенденти за Шампионска лига места. Методологията на Ten Hag означава, че е вероятно той да спечели повече мачове, отколкото да загуби от сега до края на сезона, но понякога получавате равенство, което не е изненадващо като това.

Как Юнайтед се справи с директния подход на Брентфорд?

„Трябва да задържим топката по-дълго, иначе влизаме в тенис мач. Когато искаме да гледаме тенис мач, отиваме на Уимбълдън.

Това бяха думите на Ерик тен Хаг, когато го попитаха дали все още възнамерява да превърне Юнайтед в най-добрия преходен отбор в света. Контузии и други странности през този сезон доведоха до това, че мачовете често се превръщат в бъркотия насам-натам в халфовата линия, като двата отбора се контраатакуват.

Брентфорд е друг отбор, който може да запише разочароващ сезон с контузии и отстраняване на ключови играчи. Те имаха само една суха мрежа у дома през целия сезон, удвоявайки се при директен подход, пълен с контраатаки и дълги пасове.

Това доведе до мач, който подхождаше на Юнайтед на теория. На практика задните четирима на Ten Hag изиграха по-голямата част от мача във въздуха.

Гол на Тоуни, който беше изключен поради засада (Джъстин Талис/AFP чрез Getty Images)

След колебливо начало, Брентфорд доминираше през големи части от първото полувреме, с бековете Кийн Луис Потър и Мадс Рьорслев сред ротационен състав от играчи, които бият кръстове за Йоан Виса и Иван Тони да гони. Юнайтед – почти – се справи здраво с предизвикателството, влизайки на полувремето, допуснал 14 изстрела, само един от които беше в целта. Рафаел Варан и Аарон Уан-Бисака бяха особено бдителни за въздушната заплаха на Брентфорд, като домакинът имаше девет корнера в първите 45 минути.

Брентфорд имаше 50 докосвания в полето на противника в часовата марка в сравнение с 11 на Юнайтед. Подходът на Юнайтед към защитата през 2023-24 г. не беше добър, предпочитайки да се съсредоточи върху работата в и около наказателното поле, но беше достатъчно силен, за да отблъсне повечето атаки в събота – поне до удара на Ajer.

Има ли риск от забавяне на хайп влака на Mainoo?

Впечатляващо международно прекъсване с Англия отстъпи място на достатъчно солидно излизане на стадион Gtech Community за Kobbie Mainoo.

18-годишният играч отново беше поверен като най-дълбокия централен полузащитник на Юнайтед, събирайки топката от своите централни бекове, преди да се опита да прехвърли топката от дълбочина. Той направи простите неща добре срещу Брентфорд, като държеше крепостта, докато беше номинален партньор в полузащитата Скот Мактоминей отново му беше дадена по-напреднала роля, търсейки късно влизане в наказателното поле.

Може да е неблагодарна роля, да играеш единичен център в отбор с множество играчи, които искат да играят със скорост от 100 мили в час, но качеството на притежанието на Mainoo е много необходима ръчна спирачка за превозно средство, което е склонно да излезе от пистата. Влакът на шума в Mainoo ще се забави след резултата от събота; това не се дължи на спад в качеството на полузащитника, а как се проявява това качество. Полузащитникът не е някой, който да натрупа 10 гола и 10 асистенции за сезон, а някой, който да бъде съединителната тъкан между защитата и атаката на своя отбор.

Няма полузащитник на Юнайтед по-добър в приемането на топката, докато е притиснат от противникови играчи. Mainoo може да е само тийнейджър, но той има най-добрия усет кога да изиграе очевидния пас и кога да вземе допълнителна секунда, за да даде възможност за допълнителни възможности да се отворят пред него. Това не е кой знае какво, но е много важна роля за Юнайтед.

Какво каза Ten Hag?

Той каза: „Не заслужавахме да спечелим, но ако печелите, трябва да вземете това.

„Бих казал, че обикновено сме добри при такива обстоятелства, ако вкараме гол преди края. Показахме устойчивост през целия мач, но в точките на агресия Брентфорд беше по-добър. Трябва да показваме повече хъс и желание в много моменти от мача.

“Но когато печелите, трябва да го прехвърлите.”