Ерик тен Хаг нарече критиките към Манчестър Юнайтед „срамни“: „Коментарите са позор“

Dan Sheldon and Colin Millar

Ерик тен Хаг смята, че критиката на начина на Манчестър ЮнайтедНапредъкът на ФА Къп до финала за ФА Къп е „смущаващ“ и определи някои коментари, насочени към неговия отбор като „позор“.

Юнайтед победи отбора от Чемпиъншип Ковънтри Сити при изпълнение на дузпи след равенство 3-3, при което отборът на Ten Hag пропиля преднина от три гола в последните 20 минути.

Голове от Скот Мактоминей, Хари Магуайър и Бруно Фернандес изглеждаше, че насочва Юнайтед към удобна победа, но Елис Симс, Калъм О'Хеър и добавено време Хаджи Райт дузпа наложи продължения, като голът на Виктор Торп за Ковънтри в 120-ата минута беше изключен поради незначителна засада след решение на VAR.

Юнайтед спечели с 4-2 след дузпи, след като ударът на О'Хеър беше спасен от Андре Онана и Бен Шийф пропусна целта, позволявайки Расмус Хойлунд да вкара победната дузпа и да организира финал срещу Манчестър Сити за втори пореден сезон.

На въпрос дали начинът, по който Юнайтед напредва към финала, е смущаващ, Тен Хаг отговори: „Не, реакцията от вас (медиите) беше смущаваща. Това са коментарите.

ВТИДИ ПО-ДЪЛБОКО

Тен Хаг смята, че Манчестър Юнайтед нямат късмет. Той е прав само отчасти

„Върховният футбол е свързан с резултати, ние стигнахме до финал и го заслужихме не само в този мач, но и в другите мачове.

„Изгубихме контрол за 20 минути и също имахме лош късмет, когато мачът стигна до 3-2 и след това до 3-3. И да, накрая имахме голям късмет – това е ясно.

„Нашите дузпи бяха много добри и стигнахме до финала, това е огромно постижение. Два финала за две години е страхотно. За мен като мениджър пет финала за купата за четири години. Коментарите са позор.”

След това Ten Hag беше попитан за липсата на фокус от страна на играчите му, за да допуснат преднина от три гола да се изплъзне на съперника в Чемпиъншип. „Знам това, така че преди всичко най-важното нещо, което можем да направим, е да се поставим в печеливша позиция е чрез добра структура“, каза шефът на Юнайтед.

„Виждали сме това в много случаи, виждали сме това при първия гол и други мачове, но за да прехвърлим играта над линията, някои неща са свързани с манталитета, физиката и ние също нямаме инструментите. Правим компромиси със задната си четворка, трябва да бъдем креативни заради отсъствията и с нашите смени.

„Трябва да прочетем играта и да знаем, че когато опозицията поема повече рискове, ние трябва да се подобрим, но също така се нуждаем от пълен състав, който да помогне да поправи това.“

Тен Хаг настояваше за това АнтонийРеакцията на при победата в дузпите, в която той запуши ушите си по посока на играчите на Ковънтри, беше резултат от провокация, но призна, че бразилецът не трябваше да реагира по този начин.

Антъни реагира на победата при дузпи, като запуши ушите си пред играчите на Ковънтри (Ричард Хийткоут/Гети изображения)

„Видяхте ли реакцията на Хари Магуайър?“, попита Тен Хаг, споменавайки, че защитникът веднага се ръкува с опонентите си и ги утешава.

„Той (Антоний) беше провокиран и това беше реакция на това, вие не сте видели провокацията, а само реакцията. Но той не трябва да го прави.

„Видях Хари Магуайър веднага след това и други, трябва да признаем представянето на Ковънтри и завръщането.

„В продължение на 70 минути доминирахме напълно мача и 3-0 трябваше да е краят на мача, но реваншът от тяхна страна беше много добър.“

отидете по-дълбоко

Полуфиналната победа на Манчестър Юнайтед не беше повратна точка за Ten Hag – това беше повратна точка

(Матю Питърс/Манчестър Юнайтед чрез Getty Images)