Защо предстоящият списък с мачове на Man Utd вероятно ще донесе победи и фалшиви надежди в еднаква степен

Dan Sheldon

Следващите три мача на Манчестър Юнайтед приличат на отбор, който се впуска в нервна битка за промоция в Чемпиъншип.

Те ще играят срещу Ковънтри Сити в полуфинала за ФА Къп на 21 април, преди да приемат Бърнли и Шефилд Юнайтед на Олд Трафорд следващата седмица.

Представете си това бъдеще: последният съдийски сигнал беше даден срещу Бърнли на 27 април, Юнайтед току-що спечелиха третия си пореден мач и очакват с нетърпение финала за ФА Къп, много вероятно повторение на мача от миналата година между Юнайтед и Манчестър Сити.

Може дори да се надуши за класиране за следващия сезон в Шампионската лига. Оптимизмът ще изпълни въздуха на Манчестър и дори Ерик тен Хаг може да се изкуши да се усмихне.

Ерик тен Хаг, възхитен от това, което може да види на терена (Dan Mullan/Getty Images)

Въпреки че са нефункционални на терена и имат множество контузии на ключови играчи, следващите три мача може да донесат фалшива надежда; Юнайтед дори може да спечели последователни мачове в лигата за първи път от февруари. Странни неща са се случвали.

Но това не би трябвало да е достатъчно, за да промени разказа за това, което е бил сезон, пълен с лоши моменти, глупави грешки и странна имплозия.

отидете по-дълбоко

ВТИДИ ПО-ДЪЛБОКО

Брифингът: Борнемут 2 Ман Юнайтед 2: Още пропуски в защитата, но Бруно идва на помощ

След 2-2 като гост на Борнемут в събота, Тен Хаг беше попитан за възможността Юнайтед да завърши под седмо място този сезон, което би било най-ниското им класиране във Висшата лига. Той отговори, като излезе и каза, че не е необходимо да отговаря на такъв въпрос.

Контекстът е важен и директорът на клуба по връзки с медиите и връзки с обществеността даде знак, че не могат да се задават повече въпроси, но холандецът, който седеше малко повече от пет минути, започна да слуша един, прецени отговора и се насочи. обратно към относителния комфорт на съблекалнята на гостите.

Може да е твърде далеч да се каже, че е показателно за мениджър под натиск, но така изглеждаше – и си струва да си спомним този момент, ако всичко отново изглежда розово след няколко седмици.

Би било твърде лесно да се забрави, че ще бъде същият отбор, който е спечелил само един от последните си седем мача във Висшата лига и е допуснал 17,9 удара на мач от Висшата лига този сезон, което е повече от всеки друг отбор. Шефийлд Юнайтед допуска 17,8 удара на мач, докато Манчестър Сити има най-добър резултат от 8,0.

Този отбор на Юнайтед преживя няколко фалшиви изгрева този сезон, последно като домакин на Ливърпул в четвъртфинала на ФА Къп, където Амад Диало отбеляза победа в края на продълженията.

Това беше моментът, в който мнозина се надяваха да стимулира клуба да наниже победи във Висшата лига и да се класира за Шампионската лига. Но те го последваха, като изхвърлиха преднината срещу Брентфорд и допуснаха два гола в добавеното време, за да загубят с 4-3 като гост на Челси.

Тези резултати послужиха като напомняне за това къде беше този опустошен от контузии отбор на Юнайтед през голяма част от сезона; близо, но не достатъчно близо. Същата история беше и в Борнемут, където бяха надиграни през голяма част от мача и имаха късмет да се измъкнат с точка.

И това е, което трябва да се помни, ако трябва да има още една фалшива зора преди този сезон да приключи.

Каземиро, който не успя да възпроизведе нивата, които достигна през миналия сезон, беше сравнен от Джейми Реднап с играч във Soccer Aid, ежегоден благотворителен мач, цитирайки колко далеч от темпото е бил. Това е изобличително обвинение, което няма да бъде лесно забравено.

Това, което също трябва да се запомни от южния бряг, е вторият гол, който допуснаха: Джъстин Клуйверт получи време и пространство да влезе в наказателното поле отляво, да избере мястото си и да удари покрай Андре Онана. Алехандро Гарначо и Диого Далот не се виждаха никъде.

Точно както трябва да се помни, че впечатляващото им равенство срещу Ливърпул ги накара да допуснат 15 удара само през първото полувреме. В друг ден, колко от тях превръщат претендентите за титлата през този сезон?

Или капитулацията в последните секунди срещу Челси по-рано този месец, където те вече бяха допуснали в добавеното време, за да направят мача 3-3, преди да не успеят да затворят мача и да си тръгнат с точка, вместо това избраха хаоса и платиха цената.

Имаше и най-лошия момент да бъдеш изхвърлен от Шампионската лига, завършвайки на дъното в група, включваща Байерн Мюнхен, Галатасарай и Копенхаген.

Ten Hag разбираемо ще посочи контузиите като причина за трудностите през този сезон и това е оправдан аргумент. „Знаем нашето търсене, но това разказва историята“, каза Ten Hag в събота.

Но има толкова много лоши моменти, които не могат да бъдат забравени, ако разказът се промени отново през следващите три мача. Те донесоха фалшиви надежди на своите фенове безброй пъти през този сезон и дори настроението да се промени от негативно към положително преди май, наистина ли ще бъде различно?

(Горна снимка: Катрин Айвил – AMA/Getty Images)