Кристъл Палас 4 Манчестър Юнайтед 0: Нежелан рекорд на Ten Hag – какво следва за мениджъра?

Dan Sheldon

Накъде отива Манчестър Юнайтед от тук нататък?

Излишъкът от контузии означаваше, че отборът на Ерик тен Хаг трябваше да се подреди с Каземиро и Джони Еванс като централен защитник, но начинът на това поражение ще бъде дълбок. Те бяха вторите най-добри на терена и Палас можеше и трябваше да спечели по-удобно.

Майкъл Олисе накара Каземиро да изглежда глупаво в 13-ата минута, преди да се отправи напред, неоспорим, и да открие резултата. Жан-Филип Матета направи 2-0 пет минути преди почивката, когато 36-годишният Джони Еванс беше открит.

Tyrick Mitchell добави трети след 58 минути преди Olise да вкара втория си зашеметяващ гол за вечерта осем минути по-късно.

Има какво да размишляват за Ten Hag и INEOS, които сега отговарят за футболните операции в United, насочвайки се към лятото.

Атлетик анализира поредния депресиращ мач за Юнайтед.

Какво се случи с централните защитници на Юнайтед?

Джони Еванс и Каземиро станаха 14-ата двойка централни защитници на Юнайтед за сезона във Висшата лига. Еванс се завърна към тренировки едва миналата седмица, след като се възстанови от краткотрайна мускулна контузия и започна мача в централната защита заедно с Каземиро, отстъпвайки от обичайната си позиция в халфовата линия.

Хари Магуайър получи мускулна контузия по време на тренировка миналата седмица и се очаква да отсъства до края на кампанията във Висшата лига, а отсъствието му беше забележимо.

Отне цели 13 минути на Кристъл Палас да се възползва от импровизираната защита на Тен Хаг, като Олизе прескочи Каземиро, който се хвърли и остана на пода, преди да открие резултата.

Малко преди полувремето беше ред на Еванс да стане жертва на нова атака на Палас, когато Матета го прескочи, преди да удвои преднината на домакините.

Непостоянството в задната част този сезон е в рязък контраст с миналата година, като Тен Хаг се нуждаеше само от шест различни партньорства с централен защитник по пътя на клуба да запази 18 чисти мрежи в най-високия дивизион, което беше повече от всеки друг отбор.

Каземиро имаше проблеми като централен защитник (ADRIAN DENNIS/AFP чрез Getty Images)

Лисандро Мартинес и Рафаел Варан стартираха 16 пъти през 2022-23 г. Най-плодотворното партньорство на Юнайтед през тази кампания е Еванс и Варан, които са играли един до друг шест пъти.

Юнайтед вече е допуснал 81 гола във всички състезания, което е най-много, което са допуснали от сезон 1976-77.

Рекорд Юнайтед не се нуждаеше

Това поражение беше 13-ата загуба на Юнайтед за сезона във Висшата лига, което е рекорд. Това е и първият път, в който Кристъл Палас направи дубъл над Юнайтед в лигата.

Те загубиха 12 мача в лигата през кампанията 2013-14, първата им от ерата след сър Алекс Фъргюсън, която започна с Дейвид Мойс начело и завърши с поемането на Райън Гигс, след като Мойс беше уволнен.

Този рекорд беше изравнен през 2021-22 г., когато Оле Гунар Солскяер беше уволнен и Ралф Рангник пристигна временно.

Езикът на тялото на Rasmus Hojlund казва всичко в Selhurst Park (Alex Pantling/Getty Images)

Сега обаче той е победен от Тен Хаг, който без съмнение ще посочи контузиите, които Юнайтед е получил като причина за техните борби, но това е осъдително обвинение за сезон, който не успя да осигури класиране в Шампионската лига.

Юнайтед все още трябва да играе с Арсенал и Нюкасъл Юнайтед на Олд Трафорд, преди да отпътува за Брайтън и Хоув Албиън, така че има всички шансове да увеличат рекорда над 13 поражения.

Какво крие бъдещето за Ten Hag?

С всяка загуба, която Юнайтед претърпи от сега до края на сезона, натискът върху Тен Хаг само ще нараства.

В сезон, осеян с лоши моменти, те някак си успяха да достигнат ново дъно с представянето си в Selhurst Park – но все още може да стане по-лошо. Перспективата да играем с Манчестър Сити на финала за ФА Къп на 25 май не е вълнуваща.

Сър Джим Ратклиф, новият съсобственик на Юнайтед, трябва да вземе решение през лятото, когато става дума за Тен Хаг, а холандецът не си прави никакви услуги, когато трябва да изтъкне своя случай да остане напред.

Докато Олисе вкарваше втория си гол в мача и четвъртия за Палас за вечерта, мениджърът на Юнайтед просто стоеше с ръце в джобовете си и поклащаше глава. Беше израз на примирение.

Ten Hag беше неподвижен, докато головете летяха за Палас (Ash Donelon/Manchester United/Getty Images)

Юнайтед беше надмислен, надигран и унизен от отбор в долната половина на таблицата на Висшата лига. Жан-Клод Блан, временният главен изпълнителен директор на Юнайтед, беше в Селхърст Парк и без съмнение ще докладва на Ратклиф за бъркотията, на която е бил свидетел.

Ако не беше толкова близо до края на сезона, би било честно да се спекулира дали някой мениджър на Юнайтед би оцелял в тази форма.

Времето сигурно тиктакаше за мандата на Тен Хаг начело на Олд Трафорд.

Какво каза Ерик тен Хаг?

Ще ви предоставим това, след като той говори на пресконференцията след мача.

Какво следва за Юнайтед?

Неделя, 12 май: Арсенал (H), Висша лига, 16:30 BST, 11:30 ET

Исторически този мач от Висшата лига обикновено е виждал двама фаворити за титлата да се изправят един срещу друг в ожесточен сблъсък. Но в наши дни само жителите на Северен Лондон се надяват да увеличат надеждите си за титлата.

Въпреки че Юнайтед загуби обратния мач на Емирейтс – два гола в добавеното време доведоха домакините до победа с 3-1 – те имат отличен рекорд срещу Арсенал на Олд Трафорд, като спечелиха 18 от 31 мача, направиха 9 равенства и загубиха само четири пъти.

Въпреки спекулациите около Маркъс Рашфорд, не се изненадвайте да го видите в протокола. Англичанинът отбеляза четири гола във Висшата лига срещу Арсенал на “Олд Трафорд”, като само Уейн Рууни (шест) регистрира повече.