Лисандро Мартинес от Манчестър Юнайтед и Виктор Линделоф аут за месец заради контузии

Dan Sheldon

Манчестър Юнайтед защитници Лисандро Мартинес и Виктор Линделоф ще отсъства един месец заради контузии.

26-годишният Мартинез получи проблем с прасеца по време на тренировка, докато 29-годишният Линделоф получи проблем с подколянното сухожилие по време на второто полувреме на равенството 1-1 в събота срещу Брентфорд.

И двамата се стремят да се завърнат преди края на този сезон. Финал на Юнайтед Висша лига мачът идва след малко по-малко от седем седмици на 19 май и клубът от Олд Трафорд може да играе в ФА Къп финал на 24 май, ако победят Ковънтри Сити в техния полуфинал по-късно този месец.

Мартинес имаше тежък период с контузии по време на втория си сезон с Юнайтед, като пропусна почти четири месеца поради контузия на крака, получена през септември, и преди да получи контузия в коляното само четири мача след завръщането си.

Аржентинецът успя да се завърне само след този проблем с коляното срещу Брентфорд, след като замени контузения Линдельоф в 69-ата минута. Това беше едва 11-тото участие на Мартинес в Юнайтед за сезона преди решаващо лято за страната му, където те ще се стремят да запазят Копа Америка титла в Съединените щати.

Линделоф получи контузия в подколянното сухожилие срещу Брентфорд в събота (Джъстин Талис/AFP чрез Getty Images)

Линделоф, междувременно, беше по-лесно достъпен за отбора на Ерик тен Хаг този сезон, записвайки 27 мача във всички състезания на фона на контузия в слабините, която го накара да пропусне един месец игра около декември и януари.

Ten Hag също има притеснения относно наранявания Джони Еванс, Рафаел Варан и Алтай Байиндирдокато Люк Шоу, Тирел Маласия и Антони Марсиал са дългосрочно отсъстващи. Мейсън Маунтобаче, продължава да е на разположение, след като отсъства няколко месеца поради контузия на прасеца и вкара гол на Юнайтед по време на равенството с Брентфорд.

Юнайтед се завръща в игра в четвъртък, когато пътува до западен Лондон, за да се изправи срещу Челси. След това те са домакини Ливърпул в неделя.