Манчестър Юнайтед 0-3 Борнемут: Беззъбият отбор на Тен Хаг надигра и победи – Брифингът

Mark Critchley and Dan Sheldon

Манчестър Юнайтед претърпя скромна загуба у дома от Борнемут, губейки за шести път на Олд Трафорд този сезон.

Отборът на Ерик тен Хаг, който започна с Маркъс Рашфорд и Расмус Хойлунд на пейката, беше беззъб, бореше се с пресата и допусна небрежни голове, когато загуби с 3-0.

С победата Борнемут стана последният от настоящите 20 отбора от Висшата лига, спечелил победа като гост на Юнайтед в своята история.

С жизненоважен мач от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен във вторник и пътуване до Ливърпул (мач, който Бруно Фернандеш сега ще пропусне поради наказание) следващия уикенд, Дан Шелдън и Ахмед Уалид обясняват какво се е объркало.

Какво се обърка за Юнайтед?

Спрямо техния сезон, изненада ли е загубата от Борнемут?

Това беше типично представяне на Юнайтед, където те се бореха да осъществят каквото и да е въздействие напред и бяха уязвими отзад. Може би най-тревожният елемент от поражението беше колко кротки бяха те.

Срещу Челси тук в сряда, Юнайтед бяха пълни с енергия и изглежда, че са завъртяли ъгъла, след като Тен Хаг получи правилно няколко от големите си обаждания.

Доминик Соланке дава преднина на Борнемут (Робин Джоунс – AFC Bournemouth/AFC Bournemouth чрез Getty Images)

Когато Борнемут отбеляза третия си гол за следобеда в 73-та минута, освиркванията отекнаха из Олд Трафорд и стотици фенове се насочиха към изходите. Това ви казва точно какво са мислили поддръжниците.

Въпреки че имаше повече от 20 удара, само три от усилията на Юнайтед бяха в целта и Борнемут бяха повече от доволни да седят дълбоко и да останат тесни, чакайки да ударят Юнайтед при контра.

Дан Шелдън

Защо Юнайтед се бореше толкова много?

След като Нюкасъл ги задуши миналата събота, фазата на изграждане на Юнайтед също не можа да се справи с натиска на Борнемут през първото полувреме тук.

От началото на мача тимът на Андони Ираола беше агресивен към топката с пресата си, което доведе до първия им гол в мача, когато Люис Кук спечели топката в центъра на терена, преди да намери бягането на Доминик Соланке в наказателното поле.

Екипът на Ten Hag беше много слаб (Oli Scarff/AFP чрез Getty Images)

Не беше само пресата, но и директният подход на Борнемут и способността им да печелят втори топки. В един преходен мач прибързаните атаки на Юнайтед не помогнаха, тъй като това означаваше, че те можеха да бъдат хванати, тъй като техните защитници имаха твърде много пространство за покриване, когато Борнемут върна топката и контрира бързо.

Такъв беше случаят през второто полувреме, когато Юнайтед повиши темпото на атаките си и след възстановяване на защитата в средата на защитата Борнемут успя да контрира чрез Соланке, който намери Маркъс Таверние в аут, а центрирането на последния беше центрирано от Филип Билинг в далечния край. гол за Борнемут в 68-та минута секунда.

Ахмед Уалид

Защо Хойлунд и Рашфорд бяха на пейката?

Юнайтед каза, че Рашфорд пропусна вчерашната тренировка поради заболяване, но се възстанови навреме, за да остане на пейката. Това е втори пореден мач, в който Ten Hag посочи английския нападател като резерва, вместо това предпочита Антони да играе на десния фланг.

Антони направи един от по-добрите си мачове срещу Галатасарай на 29 ноември и го последва със стабилни изяви. Рашфорд обаче се бори за форма, отбелязвайки само два гола в 15 изяви в лигата този сезон.

Тен Хаг избра да стартира Антони Марсиал вместо Хойлунд, както направи при поражението от Нюкасъл миналата събота, и отдаде това на скорошния брой изиграни мачове, както и на почивката му преди мачовете срещу Байерн Мюнхен и Ливърпул през следващата седмица .

Въпреки че вкара пет пъти за Юнайтед в толкова мачове от Шампионската лига, голямата лятна покупка Хойлунд все още не се е отдалечила от целта във Висшата лига.

Дан Шелдън

Какъв отбор трябва да играе Ten Hag срещу Bayern?

Трудността за мениджъра на Юнайтед е, че той няма много възможности, освен да избере подобен отбор.

Малко вероятно е той да извади Хари Магуайър и Люк Шоу от централната защита, въпреки че Рафаел Варан се завърна в отбора този следобед. Единствената реалистична промяна би била да сменим Диого Далот и да го заменим с Аарон Уан-Бисака.

Ten Hag може да предпочете Kobbie Mainoo пред Sofyan Amrabat, но би било голямо предизвикателство да изберете 18-годишен в задължителен мач от Шампионската лига.

Рашфорд отново беше на пейката (Oli Scarff/AFP чрез Getty Images)

Хойлунд трябва да започне пред Марсиал, което означава, че най-големият избор пред Тен Хаг е дали да назначи Рашфорд на пейката за трети пореден мач.

Както бе споменато по-горе, Антони направи една от по-добрите си игри за Юнайтед при неотдавнашното равенство 3-3 като гост на Галатасарай и показа добро представяне срещу Евертън, но тук беше слаб.

Дан Шелдън

Какво каза Ten Hag?

Ще ви предоставим това, след като той говори на пресконференцията след мача.

Какво следва за Манчестър Юнайтед?

вторник, 12 декември: Байерн Мюнхен (H), Шампионска лига, 20:00 GMT/3pm ET

В дъното на група А, с оставащ само този финал у дома за своите победители, Юнайтед трябва да победи Байерн (за когото се надяват да даде почивка на ключови играчи, които са си осигурили първото място – въпреки че след шокиращата им загуба с 5-1 срещу Айнтрахт Франкфурт днес, кой знае?) и ФК Копенхаген срещу Галатасарай завършват наравно. Ако някой от тези двама спечели в Дания, дори победата на “Олд Трафорд” ще бъде достатъчна само за третото място и плейофите за Лига Европа срещу един от осемте подгласници в групата през февруари, за да се реши кой ще стигне до осминафиналите на това състезание.