Манчестър Юнайтед 4 Шефилд Юнайтед 2: Витал Фернандеш, повече грешки и нисък блок – Брифингът

Mark Critchley

Ерик тен Хаг Манчестър Юнайтед представи още едно хаотично, но в крайна сметка победоносно представяне, побеждавайки Висша лиганай-долния отбор Шефилд Юнайтед 4-2 на “Олд Трафорд”.

Шефилд Юнайтед поведе, когато Андре Онанасе опита да премине през кутията си към Диого Далот беше прихваната от Джейдън Богъл който вкара откриващия гол.

Хари Магуайър насочи се Алехандро Гарначониско центриране, за да изравни и в този процес вкара 1085-ия гол, отбелязан от всички отбори във Висшата лига този сезон — нов рекорд на дивизията.

Бен Бреретън Диас върна Шефилд Юнайтед напред само за Бруно Фернандес за да изравни от дузпа, когато реферът Майкъл Солсбъри свири за фаул точно преди Далот да вкара топката.

И Фернандес разби вратата от 30 ярда в 81-ата минута, за да спечели мача преди това Расмус Хойлунд добави четвърта, за да остави Юнайтед шести, с три точки преднина Нюкасъл Юнайтед който загуби с 2-0 от Кристал Палас тази вечер.

Тук, АтлетикМарк Кричли разглежда основните точки на разговор…

Къде би бил Юнайтед без Бруно Фернандеш?

Вече има седем гола в последните му шест мача в лигата за Бруно Фернандеш, с поне един във всичките му последни четири.

Капитанът на Юнайтед понякога може да се разглежда като символ на тази страна – и то не в добрия смисъл. Той често се характеризира като a прибързан, импулсивен играч, който се опитва да направи всичко твърде бързо, след това стене и се оплаква, когато нещата не вървят по неговия начин.

Но това е невеликодушно мнение, пренебрегвайки не само значението му за всичко, което Юнайтед прави, но и желанието му да поеме отговорност и да поддържа страната на Тен Хаг, когато има нужда от него.

Той направи точно това през последните седмици, като подобри няколко посредствени изпълнения – може би не повече от тази вечер с хладнокръвно изпълнена дузпа и превъзходна секунда.

Това скорошно набиране на форма, при което Фернандес влачи съотборниците си със себе си по време на мачове, е точно причината, поради която той получи лентата на ръката от Ten Hag миналото лято и капитанът му се отплащаше за тази вяра.

Как Юнайтед допусна този път?

Това беше по-близко нещо, отколкото трябваше да бъде, поради два пропуска в защита от вида, който сме виждали през целия сезон от Юнайтед: единият беше индивидуална грешка, а другият – колективен срив.

Кой човек беше виновен за първия? Трудно е да се направи аргумент срещу по-голямата част от вината на Андре Онана, който изкопа Юнайтед от няколко дупки през последните седмици, но ги вкара в една този път с хлабав пас през неговото наказателно поле.

В същото време Диого Далот не беше особено бърз в разчитането на намерението зад паса на Онана и след това се забави да върне изгубената топка, позволявайки на Джейдън Богъл да се хвърли.

Второто за Шефилд Юнайтед дойде от обща нишка, която тече през целия сезон на Юнайтед, такава, която просто няма да изчезне: допускане от съкращения. Откакто допуснаха първите си голове от кампанията на стадион Тотнъм Хотспър през август, проблемът се повдига отново и отново.

Размерът на смущенията, причинени от нараняванията – особено в защита – не може да е помогнал за разбирането, но кога Густаво Хамер повлече трима играчи на Юнайтед със себе си, преди да се обърне да играе Бен Осбърн долу вляво знаеше какво предстои. Това е постоянен проблем, който Ten Hag не показа много признаци за отстраняване.

Защо Юнайтед се бори срещу ниски блокове?

Помислете за вашето типично представяне на Манчестър Юнайтед през последните няколко месеца и то обикновено не включва необходимост да разбивате нисък блок.

Отборът на Ten Hag свикна да превръща игрите в безразсъдни двубои с много пространство и за двете страни, но това беше вторият от трите мача за седмица, в които опозицията не играеше.

За отбор извън практиката, който трябва да бъде търпелив и да изследва пропуските, Юнайтед все пак натрупа броя на ударите в неделя срещу Ковънтри Сити — с 28 за 120 минути — и отново тази вечер с 25.

Дори и да не бяха всички брилянтни ясни възможности, Юнайтед създаде достатъчно, за да пробие вратата и да си проправи път до три точки.

Юнайтед играе по-голямата част от този сезон на една настройка: бърза, директна контраатака. Но те се нуждаят от друг, за да станат по-заоблена, завършена страна. Това беше напомняне, че все още могат да пробият пътя си към победа.

Какво каза Ерик тен Хаг?

На Фернандес: „Той показа своето лидерство в този мач, но също и с енергията си, преходът му в двете посоки е много важен и той винаги се опитва да насърчи отбора. Той се справя много добре и ние сме много доволни от представянето и отношението му.”

За това дали са контролирали играта: „Бяхме напълно под контрол. Гледал съм друга игра, съжалявам. Мисля, че имаме две раздаване, два пъти изоставане от загубата на играта, така че говорим за два негатива, един фокус и една лоша дисциплина, но за останалото мисля, че контролирахме напълно. Отборът показа издръжливост и не е лесно, когато губиш мач срещу компактен отбор, какъвто беше Шефилд тази вечер, но ние ги надиграхме и бяхме спокойни. Оставихме ги да бягат, имахме много връзки от едната страна към другата, в защита се справихме добре и създадохме много положения.”

Какво следва за Манчестър Юнайтед?

Събота, 27 април: Бърнли (H), Висша лига, 3pm BST, 10am ET

Бърнли направи краткото пътуване до Олд Трафорд с аромата на оцеляване във Висшата лига в ноздрите си, след като загуби само веднъж в седем мача от лигата, за да се придвижи на три точки от четвъртото дъно Нотингам Форест с по четири мача за изиграване.

Юнайтед спечели обратната среща с 1-0 през септември и бяха победени от северните си съседи от Търф Мур само веднъж в 17 срещи през последните 14 години.