Ман Юнайтед 1 Бърнли 1: скъпата грешка на Онана; Ten Hag право да подкрепя Антоний?

Dan Sheldon

И мениджърите, и вратарите се съдят строго.

в Манчестър Юнайтедрисува с Бърнли на Олд Трафорд, това беше човек, който Ерик тен Хаг можеше да свали, Антонийкоито отбелязаха гола им.

Но тогава на неговата страна беше отказана победа след грешка на Андре Онана. Вратарят отхвърли ранните притеснения за способността си в Юнайтед да направи впечатляващ сезон.

Див хвърчащ удар, който доведе до дузпа за Бърнли обаче струва скъпо на Юнайтед. И той, и Ten Hag ще бъдат съдени по това решение и този резултат.

Тук Дан Шелдън анализира действието от Олд Трафорд.

Ten Hag направи ли правилните резервни части?

Промени в мениджъра на Юнайтед в средата на второто полувреме – излитане Расмус Хойлунд за Амад Диало и Коби Майноо за Скот Мактоминей — първоначално бяха озадачаващи, като последният беше посрещнат от силни освирквания.

Амад влезе и игра през средата, а Мактоминай влезе в средата на терена.

Когато Амад се готвеше да влезе, очакванията бяха той да замени Антони, който беше до голяма степен анонимен през по-голямата част от мача.

Висша лига: Европейска битка

Но Тен Хаг с право може да посочи, че е било правилното решение да го оставим, като крилото за 85 милиона паунда (106,2 милиона долара) вкара това, което трябваше да бъде победният гол за Юнайтед в 79-ата минута, отхвърляйки Сандър Бердж преди да търкулнете топката в долния ъгъл.

Това беше и първото му Висша лига гол на сезона.

Преди мача с Бърнли Тен Хаг каза, че „е честно“ Амад да получи повече игрово време, само за да стартира Антони отново пред него.

Голът на Антони обаче означава, че Амад най-вероятно ще трябва да продължи да бъде търпелив, преди да бъде включен в стартовите 11 на клуба.

Сурово ли е да съдиш Онана?

В продължение на 85 минути Андре Онана беше отличен – особено през първото полувреме, където спаси пет изстрела, включително брилянтно спасяване с върха на пръста, за да откаже на Бърнли Лайл Фостър.

Но след това имаше момент на лудост, когато се опита да вземе топката в наказателното поле, но успя да я изпусне напълно и да изтрие Зеки Амдуни в процеса. След това Амдуни реализира дузпата, пращайки Онана в грешната посока.

(Гарет Копли/Гети изображения)

След като се справи толкова добре, за да не позволи на Бърнли да отбележи, това беше връщане към ранните дни на Онана с фланелката на Юнайтед, където никога не знаеш какво ще прави след това и каквото и да правеше, често беше грешен избор.

Но си струва да припомним, че това е отбор на Юнайтед, който има жажда за допускане на шансове, както направи при това равенство 1-1, но да допусне небрежна дузпа, след като не е повел дълго време, ще ужили.

Кой ще завърши творчеството на Фернандес?

Фернандеш играе по-централно и Юнайтед печели от това.

Капитанът на клуба беше в основата на по-голямата част от атакуващата игра на своя отбор на “Олд Трафорд” и създаде няколко голови възможности за своите съотборници.

Не минаха повече от две минути, преди Фернандес да отбележи Алехандро Гарначо на далечната греда с перфектно претеглено подаване, само че Гарначо не уцели целта.

Неговата енергия и стремеж да изведе този отбор на Юнайтед напред могат само да бъдат аплодирани, но броят на положенията, които създава, е изключителен.

Във Висшата лига този сезон 29-годишният играч създаде 108 положения, повече от всеки друг играч в лигата и удвои това, което вторият най-креативен играч на Юнайтед Гарначо е успял.

Неговите седем асистенции за Юнайтед също са клубен рекорд, докато очакваните му асистенции – броят голове, които неговите подавания трябваше да създадат – е 9,92, трети след Арсенал двойка Букайо Сака (10.19) и Мартин Одегард (9,97).

(Майкъл Ригън/Гети изображения)

Какво каза Ten Hag?

Ten Hag, говорейки за Match of the Day, каза: „Поставихме се в печеливша позиция и в дълги периоди от играта доминирахме. Само през втората част на първото полувреме допуснахме няколко положения, но останалата част от мача беше наша. Бяхме в печеливша позиция и я раздадохме.”

Относно решението да отсъди дузпа срещу Онана, но да не даде на Юнайтед точен удар за различни предизвикателства, той каза: „Това е дузпа. Но в другото поле видях минимум три дузпи. Съдийството наистина е непоследователно. Ако изпълните дузпата миналата седмица срещу Аарон Уан-Бисака, защо не беше днес? Имаше минимум една дузпа срещу Гарначо.”

Тен Хаг също обсъди факта, че често има много удари и за двете страни в мачовете на Юнайтед. „Всеки отбор се отказва от възможности“, каза той. „Но когато зависи от нас, е странно. Създадохме и много положения. Ние сме един от най-динамичните и забавни отбори в лигата в момента. Ние създаваме много положения, като играем добър футбол. Беше излишно да губя контрол. Поправихме това на полувремето и второто полувреме беше много по-добро.”