Рой Кийн: Притежателят на сезонен билет за Арсенал се пледира за невинен за нападение срещу бивш полузащитник на Манчестър Юнайтед

Tom Burrows

Притежател на сезонен билет за Арсенал, обвинен в нападение над Рой Кийн чрез побой, днес пледира невинен в съда.

43-годишният Скот Лоу отрече да е нападнал бившия капитан на Манчестър Юнайтед, когато той се появи в магистратския съд на Хайбъри тази сутрин.

Предполагаемият инцидент се е случил на стадион “Емирейтс” на 3 септември 2023 г.

Това се случи, след като Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 3-1. Кийн работеше като експерт на Sky Sports за мача.

Арсенал спечели драматичния мач с два късни гола в добавеното време, първо на Деклан Райс и след това на Габриел Жезус. Минути по-рано Алехандро Гарначо беше отменен гол за това, което Юнайтед смяташе за победител.

По това време се твърдеше, че Ло удари с глава Кийн, след като той отпразнува гола на Гарначо в 88-ата минута.

След като Ло се призна за невинен, сега се очаква процесът да се проведе в продължение на два дни – на 29 и 30 май – в същия съд.

Ло беше пуснат под гаранция без никакви условия до датата на процеса.