Сарина Вигман не е сигурна относно контузията на Мери Ърпс при поражението на Англия от Франция в квалификациите за Евро 2025

Omar Garrick

Сарина Вигман не навлезе в подробности относно потенциалната контузия на вратаря Мери Ърпс, която беше принудена да бъде заменена в квалификационния мач на Англия за Европейското първенство от Франция в петък вечерта.

Ърпс напусна терена разплакана след само осем минути след 50-ия си мач по време на загубата на Англия с 1:2 на Сейнт Джеймс Парк.

Звездата на Манчестър Юнайтед, чийто договор с клуба изтече през лятото, се нуждаеше от лечение, след като изпита дискомфорт, докато изчистваше топката на защитника Мили Брайт в първата минута.

Въпреки опита да продължи, Ърпс падна отново в шестата минута и в крайна сметка му помогнаха да напусне терена, като беше заменен от Хана Хамптън. Вратарят на Челси игра в предишния мач на Англия, победа с 2-0 над Република Ирландия, докато Ърпс остана неизползван резерва.

Ърпс беше изобразен с патерици, докато се присъединяваше към английския отбор, скупчен на терена на пълен работен ден.

(Стю Форстър/Гети изображения)

„Мери се контузи и отне около пет минути, за да започне, след което падна отново и трябваше да бъде заменена“, каза Вигман пред ITV Sport. „Това не беше това, което очаквахме.

„Не мога да кажа нищо (за нараняването й), защото все още не съм говорил с никого.“

31-годишният играч беше опора в отбора на Вигман и беше първият избран вратар на “лъвиците” на Евро 2022 и Световното първенство през 2023 г.

Тя завърши на пето място в наградите “Златната топка” и бе обявена за играч на годината в Англия през 2023 г.

Междувременно Бет Мийд откри резултата за Англия след половин час, но Франция отвърна с Елиса де Алмейда, центрираща от воле в корнер на Кенза Дали в 41-ата минута.

В 68-ата минута Мария-Антоанета Катото даде преднина на гостите, като се обърна и отправи удар в далечния ъгъл покрай Хамптън.

Резултатът запазва Франция начело в група A3, докато Англия падна до трета позиция.