Хари Магуайър и Кайл Уокър се оттеглят от отбора на Англия поради контузия

Dan Sheldon

Защитникът на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър и капитанът на Манчестър Сити Кайл Уокър се оттеглиха от отбора на Англия, след като получиха контузии по време на загубата с 0:1 от Бразилия в събота.

31-годишният Магуайър и 33-годишният Уокър започнаха мача на “Уембли”. Уокър обаче получи контузия в началото на първото полувреме, като беше заменен от Езри Конса след 20 минути, докато Магуайър беше заменен от Луис Дънк в 67-ата минута.

Двамата напуснаха лагера на Англия като предпазна мярка и сега ще бъдат оценени от съответните си клубове, като пропускат мача срещу Белгия във вторник.

Вратарят на Кристъл Палас Сам Джонстън, който беше неизползван резерва в събота, също се оттегли от отбора като предпазна мярка.

Вратарят на Бърнли Джеймс Трафорд и защитникът на Манчестър Сити Рико Луис преминаха от отбора до 21 години, за да се присъединят към старшия отбор.

Как да проследим Евро 2024 нататък Атлетик

Ман Сити се изправя срещу лидера в лигата Арсенал на 31 март, докато Ман Юнайтед пътува до Брентфорд на 30 март.

Атлетик по-рано съобщи, че крилото на Арсенал Букайо Сака се е оттеглил от отбора на Англия по-рано тази седмица като предпазна мярка.

22-годишният Сака беше включен в първоначалния отбор от 25 човека на Гарет Саутгейт, но се завърна в Арсенал за остатъка от международната пауза.

Саутгейт също така потвърди, че нападателят Хари Кейн ще пропусне мача на Англия срещу Белгия поради контузия в глезена.

30-годишният капитан на Англия изчака поражението от Бразилия поради проблема, който получи след сблъсък с гредата на вратата късно при победата на Байерн Мюнхен с 5-2 в Бундеслигата над Дармщат на 16 март.

Англия се изправя срещу Белгия на “Уембли” във вторник.