Юношите на Манчестър Юнайтед до 18 години победиха Ливърпул с 9-1

Callum Davis and Mark Critchley

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул 9-1 в техния сблъсък от Висшата лига до 18 години в събота.

Нападателят на Юнайтед Итън Уитли отбеляза хеттрик за гостите в 57-та минута, а бившиятДерби младежкият продукт Джеймс Сканлън също грабна скоба в голяма победа в академията на Ливърпул в Къркби.

Старши треньорът на Ливърпул Марк Бридж-Уилкинсън липсваше осем от отбора, който победи Арсенал 7-1 в Младежката купа на ФА Къп само преди два месеца и тези отсъствия се усетиха силно.

Сканлон изведе своята страна напред в първата минута на мача, преди Уитли да удвои преднината им 10 минути по-късно.

Уитли добави втория си резултат само три минути по-късно, преди халфът Итън Уилямс да намери мрежата, за да изведе Юнайтед с 4-0 в средата на първото полувреме.

15-годишният Джо Брадшоу от Ливърпул вкара това, което се оказа единственият гол за неговия отбор в мача, за да направи 4-1 на почивката.

Юнайтед добави още пет гола през второто полувреме, за да завърши знаменитата победа с 9-1 над горчивия си съперник.

Резултатът запазва Юнайтед начело в Група Север на Висшата лига, на 13 точки пред близките съседи Манчестър Сити.

Старшите отбори се изправят един срещу друг на “Олд Трафорд” в неделя следобед.

„Резултатът не би трябвало да бъде толкова шокиращ“

Анализ от Марк Кричли

Всеки, който е държал под око младежите на Юнайтед до 18 години този сезон, няма да бъде особено изненадан, че отборът на Адам Лорънс има още една победа зад гърба си.

И като се има предвид колко добре вървят, дори мащабът на тази победа над обикновено конкурентния отбор на Ливърпул не трябва да бъде чак толкова шокиращ.

Това е един от най-талантливите отбори, които се срещат заедно в Карингтън през последните години, водени от капитана Финли Макалистър – редовен играч на Юнайтед като гост този сезон – и с днешния герой с хеттрик Итън Уитли на върха.

Трите гола на Уитли бяха експертно изпълнени удари, докато Джеймс Сканлън, който наскоро спечели първите си международни мачове за старши отбори за Гибралтар, излезе с два свои.

Юнайтед вече има 13 точки преднина в горната част на Северната таблица за юноши под 18 години, въпреки че вторият Сити има два мача в ръка и двамата ще се срещнат на финала за Купата на Висшата лига U18 по-късно този месец.

Печеленето на трофеи винаги е на второ място след развитието на играчите на ниво младежи, но Юнайтед ще се надява да победи своите съседи и в двете състезания през следващите няколко седмици, за да направи този сезон незабравим.